بیشترین میزان تورم نقطه‌ای اردیبهشت ۹۸ مربوط به دهک دهم با ۵۵.۹ درصد و کمترین میزان آن مربوط به دهک ششم با ۵۲.۲ درصد است. این در حالی است که در فروردین ماه سال جاری بیشترین تورم نقطه‌ای مربوط به دهک دوم با ۵۴.۴ درصد و کمترین آن مربوط به دهک‌های ششم و نهم با ۵۲.۵ درصد بوده که نشان‌دهنده افزایش شکاف نرخ تورم بین دهک‌های مختلف در اردیبهشت ماه است

اقتصاد گردان – شکاف نرخ تورم ۱۰ دهک هزینه ای در اردیبهشت ماه سال جاری به ۲.۹ درصد رسید که نسبت به فروردین ماه ۰.۱ درصد افزایش نشان می دهد.

 بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ۲.۹ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۲.۸ درصد) ۰.۱ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۵ واحد درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۱.۲ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. تورم نقطه‌ای دهک‌ها یا تغییر در قدرت خرید خانوارهای مختلف کشور نسبت به ماه مشابه سال قبل، برای ماه جاری و ماه قبل در جدول زیر آمده است:

همچنین بیشترین میزان تورم به تفکیک دهک‌های هزینه‌ای در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه ١٣٩۸ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه ١٣٩۷ مربوط بـه دهک دهم معادل ۳۶.۶ درصد و کمترین آن مربوط به دهک اول معادل ۳۳.۷ درصد بوده است.

بر این اساس میزان تورم دهک دوم در این بازه زمانی ۳۴.۸ درصد، دهک سوم ۳۴.۹ درصد، دهک چهارم ۳۴.۸ درصد، دهک پنجم ۳۴.۸ درصد، دهک ششم ۳۴.۶ درصد، دهک هفتم ۳۵.۲ درصد، دهک هشتم ۳۵.۳ درصد و دهک نهم ۳۵.۶ درصد بوده است. فاصله تورم دهک اول و دهم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه ۹۷ برابر ۳.۱ درصد بوده است.

همچنین بیشترین میزان تورم نقطه‌ای اردیبهشت ۹۸ مربوط به دهک دهم با ۵۵.۹ درصد و کمترین میزان آن مربوط به دهک ششم با ۵۲.۲ درصد است. این در حالی است که در فروردین ماه سال جاری بیشترین تورم نقطه‌ای مربوط به دهک دوم با ۵۴.۴ درصد و کمترین آن مربوط به دهک‌های ششم و نهم با ۵۲.۵ درصد بوده که نشان‌دهنده افزایش شکاف نرخ تورم بین دهک‌های مختلف در اردیبهشت ماه است.

 


برچسب ها برچسب ها :
نویسنده : نویسنده : reza  نظرات : نظرات : 0    تاریخ : تاریخ : ژوئن 8, 2019

نظر دهید

مطالب اخیر


تمامی حقوق برای رهسپار محفوظ می باشد .

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال